GRANULAT OPAŁOWY ZAWIERAJĄCY OTRĘBY ŻYTNIE

Przedmiotem oferty jest granulat opałowy wytworzony z odpadów owocowych zawierający otręby żytnie, do zastosowania w piecach z dowolnym rozwiązaniem technicznym ruszt stałych oraz możliwością automatycznego zadawania paliwa. Granulat charakteryzuje się tym, że składa się z rozdrobnionych frakcji o wielkości do ø 4 mm pestki śliwek w ilości od 80 do 90% wagowych oraz dodatek lepiszczowy w postaci otrębów żytnich zastosowany w ilości od 10 do 20%.

Tytuł

GRANULAT OPAŁOWY ZAWIERAJĄCY OTRĘBY ŻYTNIE

Twórcy rozwiązania: Krzysztof Jadwisieńczak, Dariusz Choszcz, Sławomir Obidziński, Magdalena Joka (Dołżyńska), Małgorzata Kowczyk-Sadowy

Forma ochrony

Rozwiązanie zgłoszone do Urzędu Patentowego, numer zgłoszenia P.435409.

Korzyści z zastosowania

Innowacyjne rozwiązanie jest alternatywa dla standardowego opału np. drewna, czy też innych nieodnawialnych źródeł energii. Pozwala jednocześnie na wykorzystanie odpadów poprodukcyjnych, stając się alternatywą dla utylizacji tych odpadów jest powtórne przetworzenie w celu uzyskania nowego produktu.

Zastosowanie rynkowe

Granulat opałowy wytworzony z odpadów owocowych zawierający otręby żytnie jest rozwiązaniem skierowany do zakładów, które zajmują się wytwarzaniem granulatów opałowych.

Poziom gotowości wdrożeniowej

 
 
 

VIII Demonstracja ostatecznej formy technologii.

Tagi

Rolnictwo, Energetyka, Żywność,

Kontakt

cwo@uwm.edu.pl
+ 48 89 523 38 00