
Zadanie nr 1 „Inkubator Rozwoju” realizowane w ramach projektu pn. „Science4Business – Nauka dla biznesu”
Program: Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki 2021-2027, Działanie 2.5.
Termin realizacji: 01.01.2024 - 31.12.2028
Instytucja finansująca: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Centrum Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie w konsorcjum z Uniwersytetami oraz Instytutami Badawczymi realizuje projekt "Science4Business – Nauka dla Biznesu".
Skład konsorcjum:
• Uniwersytet Morski w Gdyni – Lider
• Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
• Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
• Instytut Ogrodnictwa – Państwowy Instytut Badawczy
• Instytut Technologii Bezpieczeństwa „MORATEX”
Opis i cel projektu: Projekt "Science4Business – Nauka dla Biznesu" ma na celu zwiększenie efektywności organizacji badawczych w zakresie współpracy z sektorem biznesowym oraz komercjalizacji wyników prac badawczo-rozwojowych. Projekt obejmuje prowadzenie badań przemysłowych, identyfikację rozwiązań o wysokim potencjale komercjalizacyjnym oraz ich rozwój. Dodatkowo, promuje transfer wiedzy i technologii z sektora szkolnictwa wyższego do gospodarki, wspierając tym samym innowacyjność i konkurencyjność przedsiębiorstw. Zadanie 1 „Inkubator Rozwoju” - dot. prowadzenia badań przemysłowych i prac rozwojowych dla rozwijanych technologii o zidentyfikowanym potencjale komercjalizacyjnym oraz nawiązywaniu współpracy środowiska naukowego z otoczeniem gospodarczym poprzez transfer know-how i technologii oraz komercjalizację wyników B+R.
Zakres działań:
1. Mapowanie potencjału organizacji badawczych
2. Marketing oferty technologicznej i badawczej
3. Prowadzenie badań przemysłowych i eksperymentalnych prac rozwojowych w odniesieniu do wyników badań o zidentyfikowanym potencjale komercyjnym
4. Dostęp do wiedzy i rozwój narzędzi dla zespołów zaangażowanych w transfer technologii
Grupa docelowa: Projekt jest skierowany do organizacji badawczych i uczelni wyższych oraz Centrów Transferu Technologii i Spółek Celowych działających przy tych jednostkach, a także do naukowców, badaczy i doktorantów zaangażowanych w badania o potencjale wdrożeniowym, jak również do szeroko rozumianego otoczenia społeczno-gospodarczego, w tym odbiorców innowacyjnych rozwiązań i instytucji wspierających innowacje i rozwój gospodarczy.
Całkowita wartość projektu w konsorcjum: 15 799 938,00 PLN
Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 15 799 938,00 PLN
Wartość projektu dla UWM w Olsztynie: 3 099 982,00 PLN
Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 3 099 982,00 PLN
Projekt partnerski, finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu „Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki na lata 2021-2027”. Wartość całkowita projektu partnerskiego: 296 700 000,00 zł. Partner Wiodący - Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.