21 lutego 2020 r. odbędzie się seminarium z zakresu formalno-prawnych aspektów współpracy jednostek naukowych i przedsiębiorstw, które rozpocznie cykl bezpłatnych seminariów, szkoleń oraz spotkań skierowanych do przedstawicieli przedsiębiorstw z sektora MŚP, szczególnie z branży żywności wysokiej jakości.
Wydarzenia te realizowane są w ramach projektu „Innowacyjność technologii żywności wysokiej jakości” finansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 (Oś Priorytetowa 1, Działanie 1.1., nr umowy: RPWM 01.01.00-28-000217-00) i podzielone są na:
I. Seminaria z zakresu formalno-prawnych aspektów współpracy jednostek naukowych i przedsiębiorstw
Celem każdego z seminarium jest zaprezentowanie przedstawicielom przedsiębiorstw z sektora MŚP możliwości współpracy z jednostkami naukowymi, szczególnie Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim, mając na względzie formalno-prawne aspekty tej współpracy. Tematyka poruszana podczas spotkań dotyczyć będzie zagadnień: zarządzanie własnością intelektualną w projektach naukowych B+R; wyniki badań naukowych oraz wyniki prac B+R jako produkt na rynku; ścieżka komercjalizacji na uczelniach; kluczowe elementy procesu komercjalizacji z punktu widzenia prawnego; warunki komercjalizacji w stosunku do praw własności intelektualnej, formalno-prawne narzędzia wspierające proces i efektywności komercjalizacji; projekt naukowy jako przedsięwzięcie podlegające ochronie; spółki celowe; komercjalizacja przez aporty praw własności intelektualnej. Każde z trzech seminariów obejmuje inną tematykę ze wskazanych powyżej zakresów.
I edycja seminarium obędzie się w terminie: 21 lutego 2020 r. Kolejne edycje odbędą się w dniach: 8 maja 2020 r. oraz 2 października 2020 r.
Seminaria odbędą się w Sali nr 2A (Stara Kotłownia) Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie (ul. Prawocheńskiego 9, 11-041 Olsztyn).
Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowy harmonogram i program seminariów znajdą Państwo w załączniku do niniejszej wiadomości.
Seminaria poprowadzi ekspert p. Agnieszka Przyborska-Bojanowska - Rzecznik Patentowy (wpis na listę rzeczników pod nr 3227), I Europejski Pełnomocnik ds. Znaków Towarowych i Wzorów Przemysłowych. Magister Prawa, doktorant nauk prawnych, specjalizacja: prawo własności przemysłowej, prawo autorskie, prawo konkurencji. Wykładowca Wyższej Szkoły Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych i Politycznych, Gdynia, przedmioty: prawo komputerowe, prawo własności intelektualnej na kierunkach: Prawo, Informatyka, Dyplomacja, oraz przedmiotu laboratorium multimedialne na kierunku Informatyka. Wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej Gdańsk, Gdynia, przedmioty: Ochrona własności intelektualnej na kierunkach: Bezpieczeństwo wewnętrzne, Finanse, Informatyka. Autor publikacji z zakresu własności przemysłowej, zwłaszcza prawa nowych technologii. Członek INTA (International Trademark Association).
II. 2-dniowe szkolenie z zakresu tworzenia strategii współpracy przedsiębiorstw z jednostkami naukowymi metodą Design Thinking w formie praktycznych warsztatów
Celem szkolenia jest poszerzenie wiedzy uczestników w zakresie tworzenia strategii współpracy przedsiębiorstw z jednostkami naukowymi.
I edycja szkolenia obędzie się w terminie: 24-25 lutego 2020 r. Kolejne edycje odbędą się w dniach: 11-12 maja 2020 r. oraz 8-9 października 2020 r.
Seminaria odbędą się w Sali nr 2A (Stara Kotłownia) Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie (ul. Prawocheńskiego 9, 11-041 Olsztyn).
Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowy harmonogram i program szkolenia znajdą Państwo w załączniku do niniejszej wiadomości.
Szkolenie poprowadzi ekspert p. Julia Skrzypkowska, która na co dzień prowadzi szkolenia i warsztaty w zakresie rozwijania kompetencji przedsiębiorczych, prowadzi indywidualne doradztwo dla osób myślących o własnym biznesie. Jest trenerem, moderatorem desing thinking oraz prowadzi autorskie projekty rozwojowe o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Wspiera przedsiębiorców i innowatorów poprzez organizowanie wydarzeń, których celem jest tworzenie partnerstw między środowiskiem akademickim a MŚP oraz budowanie międzynarodowych sieci kontaktów dla ich rozwoju. Posiada certyfikat International Project Management Association nr: 438/2017.
III. Spotkania naukowców z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie z przedsiębiorcami MŚP z branż związanych z RIS, w tym głównie żywności wysokiej jakości
Celem spotkań jest zapoznanie naukowców pracujących na UWM z potrzebami przedsiębiorców w zakresie prowadzenia odpowiednich badań lub doświadczeń; naukowcy będą mogli przedstawić z kolei ofertę w zakresie możliwości badawczych, jakimi dysponują. Dodatkowo celem spotkań jest nawiązanie bezpośrednich kontaktów oraz wzmocnienie relacji między przedstawicielami nauki i biznesu. Uczestnicy spotkań będą mieli okazję wymienić się doświadczeniami, dyskutować nad konkretnymi problemami oraz możliwościami ich rozwiązania czy też nawiązania współpracy badawczej.
I edycja spotkania obędzie się w terminie: 27 lutego 2020 r. Kolejne edycje odbędą się w dniach: 19 marca 2020 r., 14 maja 2020 r. oraz 12 października 2020 r.
Spotkania odbędą się w Restauracji na terenie Olsztyna. Organizator zapewni podczas spotkania lunch dla uczestników.
Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowy harmonogram spotkań znajdą Państwo w załączniku do niniejszej wiadomości.
Spotkania poprowadzi ekspert p. Maciej Szczepańczyk – Prakademik łączący praktykę biznesową z wiedzą akademicką. Od ponad 15 lat prowadzi firmę doradczą oraz jest zaangażowany w zarządzanie Spółkami działającymi w sektorze B+R, budowlanym oraz przemysłowym. Zawodowo zajmuje się budowaniem strategii i modeli biznesowych oraz projektowaniem innowacyjnych rozwiązań oraz zarządzaniem projektami W swojej praktyce biznesowej i akademickiej realizował wiele projektów badawczo-rozwojowych, rozwojowych i infrastrukturalnych na zlecenie inwestorów prywatnych, publicznych oraz trzeciego sektora o łącznej wartości budżetów ponad 1 mld złotych. Autor i współautor kilkunastu monografii i książek z zakresu zarządzania projektami, planowania działalności i przedsiębiorczości oraz innowacji społecznych.
Warunkiem udziału w spotkaniach jest uprzednie uczestnictwo w co najmniej jednej części niniejszego projektu, tj. seminarium lub szkolenie, ponieważ będą one stanowiły swojego rodzaju podsumowanie. Zapraszamy osoby, które są zmotywowane do nawiązania ścisłej współpracy z UWM np. zlecenie badań lub zakup praw do własności intelektualnej.
Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny!
W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt pod numerem telefonu lub drogą mailową:
Ewa Spojda, nr tel. +48 509 395 214; ewa.spojda@adept.pl
Copyrights © CWO