W dniach 26 - 27 sierpnia odbywała się "agroWARMA 2023" Targi Warmii i Mazur, czyli największe targi rolnicze w północno-wschodniej Polsce. Wydarzenie zgromadziło 55 tysięcy odwiedzających.
To przedsięwzięcie, organizowane przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie, promujące rolnictwo z regionu Warmii i Mazur, było doskonałą okazją do skorzystania z porad specjalistów, wymiany doświadczeń oraz zapoznania się z nowinkami technologicznymi w dziedzinie rolnictwa.
Wspólnie z przedstawicielami:
🔸 Wydziału Nauk Ekonomicznych,
🔸 Wydziału Nauki o Żywności,
🔸 Wydziału Nauk Technicznych,
🔸 Wydziału Rolnictwa i Leśnictwa,
🔸 Wydziału Bioinżynierii Zwierząt,
🔸 Wydziału Biologii i Biotechnologii
połączyliśmy siły i reprezentowaliśmy naszą uczelnię.
Wydział Nauk Ekonomicznych przygotował dla uczestników targów m.in. warsztaty dotyczące transportu przyszłości, czy założenia pierwszego biznesu dla najmłodszych. 💰
Przedstawiciele Wydziału Nauki o Żywności przeprowadzali rozmowy edukacyjne o prawidłowym odżywianiu z możliwością analizy składu ciała oraz aktywności związane z technologią mleczarską i serowarstwem. 🧀
Wydział Nauk Technicznych przedstawił zastosowanie technologii precyzyjnych w branży rolno-spożywczej, w tym skanowanie i druk 3D w rolnictwie, a także grawerowanie laserowe i bezzałogowy statek powietrzny (dron).
Wydział Rolnictwa i Leśnictwa zrealizował warsztaty z mieszania darów lasu, a także promował rozwiązania rolnictwa ekologicznego. 🌱
Wydział Bioinżynierii Zwierząt przygotował aktywności związane z branżą pszczelarską i rybacką oraz rękodzielnictwem. 🐝
Koło Naukowe Botaników z Wydziału Biologii i Biotechnologii przygotowało stanowisko, na którym można było zobaczyć pod mikroskopem przygotowane wcześniej, niewidoczne gołym okiem, eksponaty.
Nasi specjaliści z Centrum Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym (CWO) czekali na odwiedzających m.in. na stoisku UWM w Olsztynie oraz stoisku Brokerów Innowacji W-MODR, gotowi do odpowiedzi na Wasze pytania i omówienia potencjalnej współpracy.
Podczas targów "AgroWARMA 2023" dyrektorka CWO Marta Wangin uczestniczyła w panelu poświęconemu modelowi gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ). Model ten polega na jak najdłuższym użyciu, naprawie, odnawianiu i recyklingu istniejących materiałów i produktów. Wszyscy paneliści, do których należeli przedsiębiorcy, przedstawiciele samorządu oraz naukowcy, podkreślali, że kluczową rolę w przejściu na GOZ odgrywa edukacja.
Copyrights © CWO