Preparat do pielęgnacji skóry zwierząt

Przedmiotem wynalazku jest preparat do pielęgnacji skóry zwierząt - maść na bazie oleju z mącznika młynarka (Tenebrio molitor). Innowacyjne rozwiązanie pozwala na zagospodarowanie tłuszczu owadziego, będącego wytworem ubocznym przy produkcji maczki owadziej, będącego jednocześnie baza preparatu medycznego. Wykorzystanie oleju z mącznika młynarka w preparatach medycznych i weterynaryjnych zwiększa konkurencyjność i innowacyjność sektora owadziego i farmaceutycznego. Jest to pierwszy znany autorom produkt na bazie mącznika młynarka przeznaczony do pielęgnacji zwierząt i preparat, który może być zastosowany w medycynie weterynaryjnej.

Tytuł

Preparat do pielęgnacji skóry zwierząt

Twórcy rozwiązania: Remigiusz Gałecki

Forma ochrony

Rozwiązanie zostało zgłoszone wnioskiem o udzielenie patentu w Urzędzie Patentowym RP w dniu 16.03.2023 r. pod nr P.444091.

Korzyści z zastosowania

Innowacyjny produkt przeznaczony jest do użytku zewnętrznego, pobudza proces regeneracji tkanek, ułatwia gojenie. Może być stosowany na powierzchniowe rany skóry, delikatne zadrapania, nacięcia, odmrożenia czy odleżyny. Równocześnie może być stosowany w przypadku chorób autoimmunologicznych z objawami skórnymi, posiada silne właściwości nawilżające w szczególności przy wysychaniu, łuszczeniu się skóry, czy w leczeniu jej pęknięć.

Zastosowanie rynkowe

Innowacyjny produkt przeznaczony jest do użytku zewnętrznego, pobudza proces regeneracji tkanek, ułatwia gojenie. Zawartość tłuszczów w larwach charakteryzuje się korzystnym profilem kwasów tłuszczowych i z powodzeniem może być stosowana w profilaktyce weterynaryjnej i pielęgnacji zwierząt.

Poziom gotowości wdrożeniowej

 
 
 

VII Weryfikacja w warunkach operacyjnych

Tagi

Weterynaria,

Kontakt

cwo@uwm.edu.pl
+48 89 523 38 00