Zapraszamy do tworzenia z nami Letniej Szkoły Innowacji!
W dobie obecnych czasów, bieżąca analiza potrzeb klientów oraz podążanie za nimi, jak również wprowadzenie nowych rozwiązań w produktach i usługach są niezbędnym czynnikiem sukcesu każdej firmy.
Design thinking jest popularną na świecie metodą pracy projektowej, która w sposób bardzo twórczy prowadzi do rozwiązania problemów oraz zmienia sposób kształtowania produktów i usług. Design thinking stawia na potrzeby odbiorców – myślenie o klientach i dla klientów jest w centrum projektowania innowacyjnych rozwiązań. Dodając do tego procesu uniwersalne podejście (Universal Design) tj. takie projektowanie produktów, usług czy otoczenia firmy, by były użyteczne dla wszystkich, w możliwie największym stopniu, bez potrzeby adaptacji lub specjalistycznego projektowania, firmy wzmacniają swoje przewagi konkurencyjne i umacniają pozycję rynkową.
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie miał szansę przekonać się o efektywności ww. metod m.in. dzięki wizycie studyjnej pracowników IBM, dla których praca w taki sposób to codzienność. Chcąc podzielić się swoimi doświadczeniami, a przede wszystkim przygotować studentów naszej uczelni do pracy metodami, które pobudzą ich kreatywność, a Państwu przyniosą gotowe, nieszablonowe rozwiązania, postanowiliśmy zorganizować Letnią Szkołę Innowacji.
LSI to cykle warsztatów, na których studenci i studentki UWM w Olsztynie pracować będą nad wyzwaniami zgłoszonymi przez firmy, instytucje, organizacje. Zgłaszane zagadnienia mogą dotyczyć produktów, usług, organizacji i procesów zachodzących w Państwa podmiotach.
Wyzwania nie powinny naruszać tajemnic przedsiębiorstwa, gdyż wypracowane w trakcie warsztatów rozwiązania będą upubliczniane na stronie internetowej Uniwersytetu.
Mając na uwadze znaczny wkład Państwa działalności w rozwój gospodarczy Regionu chcielibyśmy się zwrócić do Państwa z prośbą o przesłanie propozycji wyzwań, nad którymi będą pracować studenci i studentki Letniej Szkoły Innowacji. Formularze zgłoszeniowe należy przesyłać do 5 lutego 2021 na adres hanna.marciak@uwm.edu.pl.
Zespoły warsztatowe będą interdyscyplinarne, a każda z 5 edycji programu LSI zakłada prezentację wypracowanych rozwiązań przed jury, w skład którego pragniemy zaprosić przedstawicieli podmiotów zgłaszających wyzwania.
O Letniej Szkole Innowacji:
Meritum:
Rozwiązywanie rzeczywistych wyzwań stawianych przez przedsiębiorców, organizacje, instytucje szukanie rozwiązań przez studentów i studentki. Uczestnicy warsztatów zostaną wybrani uwzględniając szerokie spektrum predyspozycji i umiejętności.
Co oferujemy:
Rozwiązanie istotnego wyzwania natury organizacyjnej, procesowej lub innej, niewymagającej posiadania specyficznej wiedzy z konkretnej dziedziny, czy branży.
Kiedy:
Weekendy (soboty i niedziele). Pierwsza edycja rozpocznie się w pierwszym kwartale 2021roku. Ostatni zjazd każdej edycji to prezentacja rozwiązań przed jury, do którego zapraszamy przedstawicieli Państwa firmy, czy organizacji.
Z uwagi na sytuację zagrożenia epidemiologicznego dopuszczamy zmiany terminów realizacji warsztatów oraz możliwość realizacji warsztatów w trybie on line.
Copyrights © CWO