Zastosowanie oleju z mącznika młynarka jako suplementu diety dla zwierząt towarzyszących

Przedmiotem wynalazku jest zastosowanie oleju z mącznika młynarka (Tenebrio molitor) jako suplementu diety dla zwierząt towarzyszących. Owad ten został zatwierdzony w żywieniu zwierząt towarzyszących. Olej z mącznika młynarka pozyskiwany jest znanymi metodami pozyskiwania tłuszczu tj. np. frakcjonowanie. Prezentowane rozwiązanie pozwala na pozyskiwanie oleju z mącznika młynarka zarówno na zimno, jak i ciepło.

Tytuł

Zastosowanie oleju z mącznika młynarka jako suplementu diety dla zwierząt towarzyszących

Twórcy rozwiązania: Remigiusz Gałecki

Forma ochrony

Rozwiązanie zostało zgłoszone wnioskiem o udzielenie patentu w Urzędzie Patentowym RP w dniu 10.11.2022 r. pod nr P.442774.

Korzyści z zastosowania

Olej z mącznika młynarka jest bogaty w nienasycone i nasycone kwasy tłuszczowe co zostało potwierdzone w licznych badaniach własnych i literaturowych. Na podstawie tych badan opracowane zostało dawkowanie suplementu, które jest zgodne z wytycznymi Europejskiej Federacji Producentów Karmy dla Zwierząt Domowych (FEDIAF). Co więcej suplement stanowi idealne źródło suplementacji niektórych witamin. Innowacyjne rozwiązanie pozwala również na zastosowanie innych dodatków mając na uwadze, iż zawartość oleju z mącznika młynarka nie może być mniejsza niż 50% masy produktu.

Zastosowanie rynkowe

Wynalazek jest suplementem diety, który stosuje się do gotowej karmy, zarówno mokrej, jak i suchej. Może być stosowany również w karmie przygotowanej przez właściciela zwierzęcia towarzyszącego w celu wzbogacenia i urozmaicenia diety.

Poziom gotowości wdrożeniowej

 
 
 

TRL: VII Weryfikacja w warunkach operacyjnych

Tagi

Weterynaria,

Kontakt

cwo@uwm.edu.pl
+48 89 523 38 00